Jídla z naší i zahraniční kuchyně

Měsíční archív: Listopad 2012

Restauraci Letem světem najdete v Praze Hostivaři na ulici Edisonova 429. Pravda, je to trošku z ruky, z centra města vás bude čekat poměrně dlouhá cesta, ale stojí zato.

Letem světem v Hostivaři

V restauraci Letem světem si na své přijde opravdu každý. Restaurace byla původně velmi nenápadná, dokonce se moc hostů v restauraci nezastavilo, dokud ji nenavštívil známý televizní kuchař Zdeněk Pohlreich.

Ten do restaurace přinesl svěží vítr a dnes se může Letem světem pyšnit kvalitním jídlem, čerstvými potravinami a dokonce i slušnými cenami, které jen tak nenajdete za kvalitu, které se vám zde dostane. Dnes si můžete vybírat z lahodných předkrmů, které vás rozhodně navnadí pro další chod. Z hlavních jídel si vyberou především milovníci masa, ryb a těstovin. Hosté, kteří rádi zabrousí zejména do zahraniční kuchyně, rozhodně nebudou zklamáni, a co se týče polévek – sice jsou v nabídce jen dvě, ale zato znamenité.

Na jídelním lístku nesmí chybět ani tatarák z pravé svíčkové nebo tatarák z lososa, který jen tak v nějaké restauraci připravit neumí. Zde se jim to ale daří znamenitě a tak není potřeba ani váhat a přijít na jídlo znovu.

Pokud si rádi k dobrému jídlu dáte vychlazené pivo nebo skleničku vína ať už původu českého, nebo zahraničního, pak je restaurace Letem světem dobrou volbou nejen pro romantickou večeři ve dvou.

Podívejte se na novou kulinářskou soutěž, masterchef online je nový pořad o jídlech, který aktuálně běží ve vašich televizích.

Vložil Kam v Praze na oběd | Štítek , , , , , | Zanechat komentář

Restauraci Pravěk najdete v Praze hned na třech místech.

  • Pravěk I. P. Pavlova
  • Pravěk Nezamyslova
  • Pravěk Anděl

V každé z těchto tří restaurací můžete ochutnat kousek doby, která je nám všem už opravdu vzdálená. Pokud čekáte, že se restaurace Pravěk jen takto jmenuje a nepřikládáte tomu žádný jiný význam, pak jste na velkém omylu.

Restaurace Pravěk totiž nese název dle svého vybavení, uspořádání a už na první pohled budete vědět, co můžete v restauraci tohoto typu očekávat. Restaurace Pravěk, pro vás mimo jiné připravila velmi zajímavé menu, kde najdete převážně steaky a pokrmy z masa. Nezapomíná se v tomto případě ani na děti, pro které je zde připravena párty a bohatý program, při kterém se rozhodně nudit nebudou.

Potřebujete uspořádat rodinnou oslavu, firemní párty nebo jen společenskou sešlost na konci roku?

Pak neváhejte a obraťte se na jednu z restaurací Pravěk, která připraví nejen to nejlepší k jídlu na váš stůl, ale postará se i o pořádnou zábavu ve stylu, na který přeci jen tak zvyklí nejste. Nudit se rozhodně nebudete ani, kdybyste Pravěk navštívily snad jen na kávu. Mimo výborné jídlo, které je pro vás připraveno se můžete kochat speciální dobovou výzdobou. Chystáte se do Prahy? Pak neváhejte a navštivte Pravěk a odneste si ten pravý zážitek z dobrého jídla.

Vložil Neobyčejné restaurace | Štítek , , , | Zanechat komentář

Hospůdka U Štěpána se může chlubit hned několika poznatky, které jsme mohli dokonce už i spatřit na televizních obrazovkách.

Jednak byla tato příjemná a malebná hospůdka v televizním pořadu Ano, šéfe!, který uvádí sám velký mistr kuchař Zdeněk Pohlreich, navíc nabyla velkého úspěchu, jako restaurace, která se vyznačuje svou vlastní farmou. Kdo by si taky nedal pořádný a pravý hovězí steak v restauraci, kde je vedle farma a tak je přímo u zdroje čerstvého masa?

Farma a restaurace U Štěpána

koho by taky nelákal fakt, že steak, který právě přistál na talíři je z krávy, která běhá na trávníku přímo za restaurací. Není nad to otevřít si farmu a ještě k tomu restauraci, ve které tak budete mít po celý rok maso přímo od zdroje. Mimo to k tomu musíte přidat ještě skvělého, šikovného kuchaře, milý personál a můžete se těšit na pořádný zážitek z jídla.

Pokud jste restauraci ještě nenavštívily, pak nečekejte žádné potravinové náhražky, dochucovadla, nebo jiné směsi, které by nějak výrazně měnily chuť samotného masa. V nabídce ale nejsou jen steaky, jako takové, ale mnohem víc. Například uzený jazyk, prejt, na své si přijdou i milovníci domácích polévek či zabíjačkových pokrmů a sezónního jídla.

U Štěpána se můžete dokonce ubytovat, v nabídce je ale pouze jeden jednolůžkový pokoj, který jen těžko poslouží třeba rodině s dětmi. Gurmánský zážitek je to ale prvotřídní.

Vložil Restaurace z Ano šéfe! | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Restaurace Olivier v Českých Budějovicích ale není jen restaurací, jak by se některým z nás mohlo na první pohled zdát.

Ti z nás, kteří Olivier neznáme bychom se mohli až divit, co všechno Olivier nabízí přímo v centru Českých Budějovic a nemluvíme právě jen o pravém gurmánském zážitku.

Olivier není jen restaurace

Restaurace je totiž přímo spojena s prodejnou, kde si přijdou na své zejména milovníci olivových olejů nebo českých a mezinárodních vín z celého světa.

Pokud tedy máte chuť a náladu zakoupit si něco ze zahraniční kuchyně, pak rozhodně neváhejte a vyzkoušejte prodejnu spojenou s restaurací, která vás okouzlí už na první pohled. Už při první pohledu na jídelní lístek zjistíte, jak bude složité si právě zde vybrat jídlo. Vše totiž působí velmi dobře, každé jídlo byste chtěli ochutnat a mít ho ještě jednou.

Vybírat si můžete z výborných steaků, těstovin nebo dokonce čerstvých zeleninových salátů, které jsou pro vás připravovány denně. Milovníci italské a francouzské kuchyně si zde přijdou na své stejně, jako milovníci dobrého a čerstvě připravovaného masa a ryb. Čerstvé suroviny jsou základ a tady na ně rozhodně nezapomínají. Máte děti a s tím i spojenou starost, že se budou během vašeho oběda či večeře s přáteli nudit?

To se v restauraci Olivier zaručeně nestane, protože dětský koutek se postará o zábavu vašich dětí mimo jiné i o tu vaši.

Vložil Kde se dobře najíst | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Restaurací, které nesou název Na Kovárně, je v České republice hned několik. Jsou však některé, které neposkytují jen služby restaurace, ale lze se v jejich blízkosti i ubytovat, nebo poslouží ještě nějak jinak. Jednou takovou možností je i rodinný penzion Na Kovárně v Českém Švýcarsku.

Penzion Na Kovárně České Švýcarsko

V tomto rodinném penzionu se můžete ubytovat za cenu, kterou jinde v kraji nenajdete, ale můžete se zde i dobře najíst. Velmi příjemná dobová restaurace nabízí rozsáhlý jídelníček, kde si přijde na své opravdu každý.

Penzion a restaurace Na Kovárně je oblíbený zejména v zimních měsících, kdy si většina z nás užívá lyžování či jiných zimních radovánek. V restauraci najdete převážně jídla z masa, ale i nějaké to bezmasé jídlo se sem tam najde na lístku. Většinou se jedná o směsi masa, zeleniny či vše dohromady. V létě je k dispozici venkovní zahrádka a v nabídce hned několik druhů točeného piva.

Kovárna na Hradu Střekov

Pokud jste někdy zavítali do areálu Hradu Střekov, pak jste jistě mohli navštívit i jejich místní restauraci, která vyniká nejen svým sklepením, kde přímo restaurace je, ale i širokou nabídkou jídel. Maso, zvěřina, těstoviny, saláty, ale i sladké pokrmy, to všechno je v každodenní nabídce právě pro vás. Příjemné posezení v podzemních prostorách jistě ocení každý pořádný turista či cestovatel.

Vložil Kde se dobře najíst | Štítek , , , | Zanechat komentář