Jídla z naší i zahraniční kuchyně

Měsíční archív: Říjen 2012

Pokud hledáte restauraci, kde je samotným šéfkuchařem televizní hvězda seriálu Ano, šéfe Zdeněk Pohlreich, pak musíte jet až do hlavní města.

Do Prahy, kde na vás čekají hned dvě restaurace, kam se můžete odebrat za kuchařským uměním mistra Pohlreicha.

Café Imperial Praha

Café Imperial je restaurace, hotel i kavárna, ve které se můžete seznámit s kuchařským uměním. Pokud vám jde o opravdový luxus, vytříbený styl a chcete si oběd, večeři nebo jen sklenici vína vychutnat ve špičkovém historickém křesle, nad nejluxusnějšími lustry a s perfektní obsluhou, pak bude Cafe Imperial to pravé pro vás.

Cafe Imperial je totiž otevřena po celý den a to jak hotelovým hostům, tak i široké veřejnosti. Od snídaně až po večeři vám navíc uvaří oblíbená postava televizního seriálu. Pokud by vám ani Cafe Imperial nestačilo, pak můžete zavítat do restaurace Divinis, nebo jedné z restaurací přímo ve Švýcarsku.

Restaurace Divinis

Restauraci Divinis najdete v centru Prahy, šéfkuchařem je zde opět Zdeněk Pohlreich a samozřejmě i majitelem. Divinis ale nabízí mnohem víc, než jen dobré jídlo připravované z těch nejlepších a nejčerstvějších surovin, ale i velmi obsáhlý vinný lístek, kde si na své přijdou milovníci především zahraničních vín. V kuchyni Divinis najdete především italskou kuchyni, těstoviny, pasty a masa připravována na olivovém oleji.

Vložil Kam v Praze na oběd | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Radniční restaurace v Jihlavě navzdory potížím všeho druhu funguje nadále a přináší svým hostům dokonce mnohem víc z jídelního lístku, než v letech minulých. Navštívit můžete dokonce hned dva podniky – pivní klub a restauraci.

Restaurace a pivní klub

V pivním klubu si přijdou na své opravdu jen pivaři nebo velcí zvědavci. Ochutnávka různých piv dokonce i ze zahraničí je mnohdy náročná a to nejen časově.

Ti z nás, kteří mají raději například sklenku bílého či červeného vína si jistě přijdou na své v restauraci, která vyniká nejen širokým sortimentem gurmánských pokrmů, ale i vinným lístkem, kde najdete to nejlepší z vinných sklepů českých i mezinárodních vinařů. V radniční restauraci je výhled přímo na rušné ulice Jihlavy.

Restaurace vyniká zejména svými klenutými stropy a moderním nábytkem a vybavením které dokonale zapadá do celého interiéru. Jídelní lístek se mění každé tři měsíce, alespoň, co se týče sezónních pokrmů, které jsou dané pro jednotlivá roční období. Na své si přijdou hlavně milovníci české kuchyně, ale i hosté, kteří rádi ochutnají například čerstvé saláty, ryby nebo smetanové těstoviny.

Na každý den pro vás připraveno polední menu, vybírat ale můžete i z jídelního lístku. V suterénu pak najdete prostory pro pořádání společenských akcí ve větším počtu zvaných lidí.

Vložil Tradiční kuchyně | Štítek , , , | Zanechat komentář

Restauraci Ambiente zná pravděpodobně každý, kdo se rád dobře nají a rád se i se svými známými podělí o nepřekonatelný gurmánský zážitek.

Pokud se tedy chystáte navštívit právě Ambiente, pak rozhodně nebudete za žádných okolností zklamáni. A to nejen, co se týče jídla a jeho servírování, ale i co se týče špičkové obsluhy.

Ambiente Restaurante Brasileiro

Ambiente Restaurante Brasileiro jsou hned dvě restaurace v Praze, kde se různé druhy masa servírují na poměrně neobvyklí a ne příliš známí způsob Churrasco Rodízio.

 • Churrasco je speciální příprava masa, které je nabodané na speciální špíz a připravováno na speciálním grilu.
 • Rodízio je speciální způsob servírování, pro Českou republiku poměrně neobvyklí, kde kuchař a zároveň číšník chodí mezi stoly, servíruje a odkrajuje maso přímo na talíř.

V Ambiente si sami pomocí papírového kolečka můžete říci, zda chcete přidat nebo máte jídla dost. V Ambiente se praktikuje oblíbený systém all you can eat – sněz, kolik můžeš. Za jednotnou částku si tak můžete vychutnat tolik masa, kolik chcete, výborné zeleninové či ovocné saláty, případně si jako přílohu dát grilovaný banán. Na dezertech si pochutnají všichni milovníci sladkého, kteří ocení cizokrajné a opravdu dokonalé chutě. Ambiente je jednou z nejlepších restaurací v Praze, několik provozoven zajišťuje jejich dobrou dostupnost, všechny najdete ve středu města a rozhodně si zde každý přijde na své.

Vložil Neobyčejné restaurace | Štítek , , , | Zanechat komentář

Restaurace Stodola je poměrně oblíbený název pro restauraci. Restauraci Stodola totiž najdete hned v několika městech a na několika místech v České republice, přičemž jsou podniky zcela jiného stylu, charakteru a poskytují jiné služby nezávazně na sobě.

Restaurace Stodola Praha

Restaurace Stodola v Praze je poměrně útulná uvnitř menší hospoda, kam je dobré ve večerních hodinách odebrat se na pivo, víno či něco malého k snědku. V letních měsících je k dispozici velká zahrádka, kde je o místo k sezení skutečně nouze.

Během celého týdne je pro vás připraveno denní menu, na kterém najdete jak jídla z masa, tak i jídla pro vegetariány, nebo milovníky sladkých pokrmů. Speciality z venkovního grilu si můžete vychutnat v létě společně s pořádně vychlazeným pivem.

Penzion a restaurace Stodola

Penzion a restaurace Stodola se nachází v obci Karlov pod Pradědem. Každý milovník hor, lyžování nebo jiných zimních radovánek si zde jistě přijde na své nejen, co se týče jídla, ale i ubytování v poměrně neobvyklém, i přesto horském stylu. V restauraci najdete převážně tradiční česká jídla. Velmi útulná restaurace je doplněna o letní zahrádku, která přináší svým hostům dokonalé posezení nejen nad dobrým jídlem v přírodním prostředí.

Ubytování je zde poskytováno už od 400,- Kč za noc, což je na horskou oblast opravdu příjemná cena.

Vložil Česká kuchyně | Štítek , , , | Zanechat komentář

Restauraci Pintovka najdete v Táboře na adrese Nad Záhybem 248. Pokud hledáte klidné místo, kde byste mohli příjemně posedět nad dobrým jídlem nebo vychlazeným pivem, pak můžete zavítat právě sem.

Mimo jiné nese restaurace nálepku i známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha.

Trošku škoda je, že restaurace nemá své vlastní internetové stránky, nebo alespoň nejsou momentálně v provozu.

Informovat se tak nemůžete dostatečně o nabízeném menu, o aktuální nabídce v jídelním lístku nebo si jen zjistit kontakt do restaurace a rezervovat si stůl na večerní posezení či slavnost. V nabídce je převážně česká kuchyně, na své si přijdou dokonce i milovníci piva či specialit na grilu. V letních měsících je k dispozici zahrádka s dětským koutkem, kde si na své přijdou všechny děti, dokonce i někteří dospělí při čekání na hlavní chod.

Zahrádka je vůbec jedním z nejkrásnějších míst v prostředí restaurace. Lesopark, ve kterém se restaurace nachází, poskytuje v parných dnech příjemný stín a svěží vzduch. Pintovka je prostředí vhodné pro firemní či rodinné oslavy ve větším počtu lidí.

Denní menu je v příjemné cenové relaci stejně, jako jídla na objednávku. Pokud se tedy chystáte do Tábora, pak byste měli vědět, kde se dobře najíst a za rozumnou cenu.

Vložil Restaurace z Ano šéfe! | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Lednice či Lednicko – valtický areál je místem, kam by se za celý život měl podívat opravdu každý.

Někteří z nás pravidelně navštěvují místní vinné sklepy, někteří naopak ocení spíš jen jednodenní výlet za historickým městem, zámkem a samozřejmě za tím nejlepším jídlem.

Restaurace s dětským koutkem

Navíc, pokud plánujete, že sebou vezmete na takový výlet děti je potřeba, abyste je během čekání na dobré jídlo nějak zabavily. Tak můžete učinit jen v dětském koutku, který najdete v restauraci U Tlustých. Dětský koutek je plně a moderně vybavený tak, aby si na něm vaše ratolesti mohli hrát klidně celé hodiny. Celá restaurace včetně jídelny, salónku nebo venkovní zahrádky, je velmi vkusně a moderně zařízena.

Jen tak totiž zajišťuje příjemné prostředí a dobré posezení nad tím nejlepším jídlem, vínem nebo nad nějakou tou českou specialitkou. České speciality jsou výsadou této restaurace, pokud jste tedy milovníky českých specialit a dokonce i masa na grilu, pak je restaurace U Tlustých dobrým nápadem pro ten nejlepší gurmánský zážitek. Nabídka jídel je skutečně obrovská, na své si přijdou dokonce i menší děti. Pro každou sezónu je připraven speciální jídelní lístek.

Vychutnat si můžete grilované maso a zeleninu, zvěřinové hody, domácí paštiky nebo dokonce chřestové hody, které jsou zde každý rok pořádány.

 • zvěřinové hody
 • domácí kuchyně
 • kousek od zámku Lednice
 • příjemné venkovní posezení
 • dětský koutek v restauraci
 • domácí nakládané sýry
Vložil Česká kuchyně | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Jen kousek od Ústí nad Labem se nachází státní zámek Velké Březno. Chystáte se ho navštívit a pátráte i po tom, kde se po celodenním výletě dobře najíst a napít?

Restaurace U Dubu kousek od zámku

Není se čemu divit, že je to právě nejmladší zámek v České republice, který všechny turisty tak láká do obce Velké Březno. Navíc, pokud máte sebou na výletě za poznáním i děti, pak je potřeba dopředu vyhlédnout restauraci, kde se s nimi můžete uchýlit na rodinný oběd, večeři nebo jen tak na kávu a dezert.

Restaurace možná na první pohled nepůsobí příliš vábně, nikde dokonce nedohledáte ani internetové stránky, ale může vás na druhý pohled zaujmout svou dobrou českou kuchyní. Připraveny jsou pro vás speciality z české a italské kuchyně, ale i sezónní jídla. Často jsou zde pořádány oslavy, večírky nebo zahradní slavnosti na letní zahrádce, která poslouží v letních měsících.

I přes to, že je na mnohých stránkách zveřejněno, že se v restauraci nachází dětský koutek, tak nutno podotknout, že je k dispozici pouze v letních měsících na místní zahrádce. Oddělená je zde část pro kuřáky a nekuřáky.

 • nekuřácká část restaurace
 • dětský koutek na zahrádce
 • letní zahrádka
 • nabídka českých jídel
 • jen kousek od zámku
Vložil Tradiční kuchyně | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Žižkovský vysílač v Praze je jedním z mála, který nabízí tak nádherný výhled na celé hlavní město. Rozsáhlá rekonstrukce, která probíhala v letech minulých, přinesla několik moderních zdokonalení, o kterých by se nám možná ani nesnilo.

Tři restaurace, luxusní hotel a bezkonkurenční výhled

Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvyšší stavbu v Praze, tak si jistě každý z nás dokáže představit, jaký asi výhled může být. Naprosto perfektně řešené prostory umožňují příjemné posezení, dokonalý výhled a to vše za poměrně příjemné ceny, které si s trochou štěstí může dovolit každý z nás.

Restauraci najdete v patře, které se nachází ve výšce 66 metrů. Mimo výhledu na hlavní město si ale můžete vychutnat pokrmy připravované těmi nejlepšími kuchaři, za nejlepších podmínek a výběr je až překvapivý. Na své si zde přijde skutečně každý, kdo je milovníkem české kuchyně, ale i té mezinárodní, v nabídce jsou dokonce i sezónní jídla. V restauraci si můžete posedět i nad dobrým vínem či správně vychlazeným pivem. Chcete jen tak na cestu něco malého do ruky, čerstvý sendvič nebo snad dezert a kávu k tomu? Pak zavítejte do vedlejšího bistra, které je lákavé už na první pohled moderním vybavením a uspořádáním.

Navštívit můžete i bar, ve kterém si přijdou na své především milovníci míchaných nápojů a koktejlů. Po takovém gurmánském zážitku je výhled už jen to poslední při vaší návštěvě Prahy.

Vložil Vyhlášené restaurace | Štítek , , , , | Zanechat komentář

V Prostějově najdete hned několik dobrých restaurací, kde se můžete dobře najíst, napít nebo v příjemném prostředí posedět s přáteli. Restaurace Na Kovárně nabízí široký jídelníček, obrovskou nabídku alkoholických i nealkoholických nápojů, nově byla dokonce zavedena i pizza, na které si jistě pochutnají všichni milovníci italské kuchyně.

Restauraci najdete na ulici Foersterova 1 jen kousek od krásných Kolářových sadů. Pokud jste milovníci české kuchyně, tak si jistě přijdete na své právě tady.

Na jídelním lístku najdete vynikající jídla z masa, bezmasá jídla, italské těstoviny nebo čerstvé saláty, kterým jen tak někdo neodolá. Dobré jídlo pak můžete zakončit výtečnými dezerty, jako jsou domácí palačinky, zmrzlinové poháry zejména pro děti nebo poměrně neobvyklou restovanou broskví se šlehačkou a karamelem.

Na jídelním lístku vynikne z kategorie ryb například losos s v krevetové a smetanové omáčce, na své si přijdou i milovníci pravých hovězích steaků nebo krůtího masa. Na každý den je připraveno denní menu, kde si můžete vybírat z několika jídel jak z masa, tak i bez masa, salátů, najdete zde dokonce i sladká jídla. Nechce se vám odcházet z práce nebo jen vylézt z postele, ale i tak byste se rádi dobře najedli? Pak si můžete nechat denní menu dovést až do domu či do vaší kanceláře.

Menu je rozváženo denně, objednávat si můžete buď telefonicky, na internetových stránkách nebo na sociální síti Facebook.

Vložil Zahraniční kuchyně | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Restaurace Hybernia se nemůže nacházet nikde jinde, než v Praze na ulici Hybernská 7 jen kousek od Náměstí Republiky.

Restauraci Hybernia rozhodně nemůžete minout, už na první pohled ji poznáte, mimo jiné budova, v níž se samotná restaurace nachází, je zapsána v seznamu památek UNESCO.

Hybernia v historickém prostředí

Chcete si vychutnat opravdové speciality nejen české, ale i zahraniční kuchyně? Rádi si k jídlu dopřejete i sklenku dobrého vína nebo pořádně vychlazeného piva?

Pak je restaurace Hybernia místem, které byste měli při procházce okolo navštívit. Prostory, ve kterých restaurace je, se nachází v přízemí, kde je zároveň i kavárna nebo středověká vinárna, která je ovšem užívána opravdu jen zřídka kdy. Široký sortiment jídel, alkoholických i nealkoholických nápojů, vinného lístku je doplněn o velmi příjemné prostředí z 12. století. Na své si přijdou dokonce i nekuřáci a kuřáci, kteří své  místo zaujmou ve stavebně oddělených prostorách.

Chcete si v létě posedět na příjemné zahrádce, na sluníčku, kde nebudete nikým rušeni? Zahrádka je zde v letních měsících otevřena denně při pěkném počasí.

 • snídaně v ranních hodinách
 • polední menu v odpoledních a dopoledních hodinách
 • řízkové neděle a hotová jídla
 • vinárnu ve spodních prostorách restaurace
 • kuřáckou a nekuřáckou část
 • českou kuchyni, mezinárodní kuchyni
 • letní zahrádku a příjemné posezení
Vložil Vyhlášené restaurace | Štítek , , , , | Zanechat komentář